Zlaczki rurowe Eurac HL

W wielu dziedzinach przemysłu stosowany jest transport pneumatyczny, polegający na przenoszeniu materiałów przy pomocy strumienia powietrza w specjalnym rurociągu. W ten sposób można transportować materiał poziomo i pionowo. Bardzo istotne jest, aby montaż i demontaż systemów transportu pneumatycznego był szybki, a jednocześnie dawał pewność połączeń. Można to uzyskać, stosując złączki rurowe Eurac.

Jak przyspieszyć montaż?

W przypadku transportu pneumatycznego niezbędne są połączenia różnych rur, łuków czy rozdzielaczy. Problem łączenia jest bardzo istotny – musi ono być szczelne. Jednocześnie ważna jest też łatwość i szybkość tworzenia takich łączeń. 

Rury w transporcie pneumatycznym można łączyć za pomocą spawania. Coraz częściej jednak wykorzystuje się kołnierze płaskie i złączki rurowe typu Eurac. Te ostatnie są stosowane do łączenia rur uciętych „na równo” metalowych, z tworzyw sztucznych i szkła. Ponadto można nimi łączyć przewody elastyczne.

Dlaczego warto przy montażu systemów transportu pneumatycznego zastosować złączki Eurac? Produkowane są w wielu wersjach, więc nie ma problemu z ich dopasowaniem. Mają wiele zalet, ale ich najważniejszym atutem jest szybkość i prostota łączenia.

Montaż rur przy pomocy złączek Eurac polega na tym, że nasuwa się na jedną rurę złączkę, a następnie wsuwa drugą rurę. Teraz należy tylko skręcić złączkę i połączenie jest gotowe. W zależności od rodzaju połączenia złączki mogą być śrubowe, dźwigniowe lub śrubowo-dźwigniowe. Najszybciej montaż przebiega przy złączkach z połączeniem dźwigniowym, przy którym nie są potrzebne żadne narzędzia. Jak widać, szybkość łączenia przy pomocy złączek Eurac jest o wiele większa niż przy łączeniu spawaniem. 

Dodatkowym atutem złączek Eurac jest także łatwość i szybkość demontażu systemu. Wystarczy zdjąć złączkę i wyciągnąć rury. Nie trzeba poświęcać czasu na cięcie spawów. Rury i złączki są natychmiast gotowe do ponownego użycia bez konieczności czyszczenia czy przycinania końcówek. 

Wybierz złączki rurowe EURAC

Złączki Eurac znakomicie sprawdzają się w transporcie pneumatycznym. Pozwalają na o wiele szybsze montowanie systemów niż za pomocą spawania. Jednocześnie dają bezpieczne i szczelne połączenie, z możliwością zapewnienia dylatacji. Równie szybki i prosty jest demontaż.