transport materialow sypkich

Transport pneumatyczny to specjalny system, który w swoim działaniu wykorzystuje np. sprężone powietrze lub inny gaz, aby przenosić materiały sypkie. Taki system pozwala na przesyłanie produktów w systemie zamkniętym. Za całą pracę odpowiedzialne są różnice przepływu powietrza i ciśnienia z wentylatora i dmuchawy. Kontrolując to ciśnienie system jest w stanie bardzo skutecznie i sprawnie przemieszczać materiał. Warto wiedzieć z jakimi zaletami wiąże się transport pneumatyczny.

Łatwe wyznaczanie tras

Główną zaletą systemu transportu pneumatycznego jest bardzo łatwe wyznaczanie tras. Systemy mogą funkcjonować pionowo oraz poziomo, zależnie od warunków i możliwości. Mogą one także pokonywać naprawdę duże odległości.

Dostosowanie

System transportu pneumatycznego można bardzo łatwo dopasować do sprzętu, który już istnieje. Nie trzeba więc tworzyć całej instalacji od samego początku. System nie zajmuje dużo miejsca, można wyznaczyć wiele punktów obierania i rozkładu, co sprawia, że system staje się wydajny i elastyczny.

Bezpieczeństwo

Transport pneumatyczny jest bardzo bezpieczny. Zamknięcie całej konstrukcji pozwala na przetransportowanie danych materiałów bez obawy o ich rozsypanie czy straty.

Elastyczna konstrukcja

Linie transportowe w systemie pneumatycznym są bardzo lekkie, dlatego nie ma konieczności przygotowywania specjalnych konstrukcji wspierających. Pozwala to na znaczne zaoszczędzenie miejsca oraz pieniędzy, a także eliminuje wiele potencjalnych problemów.

Łatwa konstrukcja

Transport pneumatyczny wyróżnia się także spośród innych systemów między innymi dzięki temu, że składa się on tylko z kilku elementów o prostej budowie. Każdą z nich można łatwo naprawić czy wymienić, bez konieczności ingerencji w resztę systemu.