system rurowy dla zywnosci

Transport za pomocą systemu rurowego jest najbardziej popularną metodą przemieszczania materiałów sypkich, która znajduje zastosowanie w niezliczonych procesach produkcyjnych. Szczególną rolę odgrywa ona w przemyśle spożywczym.

Dobór odpowiednich elementów transportowych w tego rodzaju produkcji jest bardziej skomplikowany niż w pozostałych branżach ze względu na konieczność uwzględnienia szczegółowych norm sanitarnych. Dlatego warto jest korzystać z systemów rurowych od doświadczonych i sprawdzonych dostawców, z których na szczególną uwagę zasługuje firma Jacob.

Czym muszą charakteryzować się systemy rurowe dla przemysłu spożywczego?

Wymagania związane z systemami rurowymi do transportu żywności w praktyce sprowadzają się do odpowiedniego wykończenia elementów (łuków, rur, rozdzielaczy itp.), które będą miały bezpośredni kontakt z żywością. Użyte do produkcji materiały powinny być obojętne chemicznie, bezpieczne oraz ułatwiać czyszczenie i sterylizację systemu. Elementy takie na całej swojej długości, również na łączeniach, pozbawione są rowków i wgłębień, które sprzyjają rozwojowi drobnoustrojów. Materiały produkcyjne są odporne na korozję powodowaną przez produkty spożywcze, ale również środki używane do dezynfekcji. W kwestii formalnej elementy systemów rurowych dla branży spożywczej muszą natomiast realizować wymagania dyrektywy EC1935/2004. Wszystkie te warunki spełniają produkty firmy Jacob, która uważana jest za zdecydowanego lidera, jeżeli chodzi o kwestię transportu rurowego.

Dlaczego warto postawić na Jacob?

Najważniejszą zaletą systemów rurowych Jacob jest szeroki wybór elementów. Ułatwia to maksymalne dopasowanie systemu rurowego do potrzeb konkretnego procesu produkcyjnego. Funkcjonalnie skatalogowana oferta dodatkowo przyspiesza proces projektowania i wdrażania instalacji, która jest szybka i wygodna w montażu i demontażu oraz łatwa do zmodyfikowania Ponadto po uruchomieniu systemu Jacob umożliwia łatwy dostęp do części zamiennych oraz zapewnia szybką realizację zamówienia, ponieważ posiada największy w Europie magazyn wyborów gotowych. Elementy produkowane przez firmę posiadają wszelkie niezbędne atesty i certyfikaty związane z bezpieczeństwem, w tym te wynikające z dyrektywy EC1935/2004.