Zawory zaciskowe HoMatic spełniają swoją funkcję dzięki wytworzeniu odpowiedniego ciśnienia. Zaworów używa się przede wszystkim w układach automatyki przemysłowej, ale również we wszelkich kontenerach do gromadzenia produktów sypkich, na przykład w układach odpowietrzania i odpylania. Zawory HoMatic wyróżniają się solidną i prostą konstrukcją.
Budowa zaworów
Zawory zaciskowe HoMatic posiadają obudowę ze współosiowo zainstalowaną elastyczną tuleją. Spójna konstrukcja bez dodatkowych napędów sprawia, że zawory świetnie sprawdzają się w trudno dostępnych miejscach. Brak elementów, które blokowałyby przepływ, powoduje, że zawory zaciskowe te idealnie sprawdzają się w przypadku produktów pylistych, ziarnistych, zawiesin, a także cieczy.
W celu otworzenia zaworu, należy spuścić powietrze, które jest sprężone, a tuleja sama powróci do okrągłego przekroju. Natomiast, aby zamknąć zawór zaciskowy HoMatic, trzeba doprowadzić powietrze mające ciśnienie 2,0-2,5 bara większe od ciśnienia znajdującego się rurociągu. Zastosowanie wyższego ciśnienia spowoduje szybsze zużywanie się tulei. Zawory zaciskowe HoMatic poleca się stosować do maksymalnego ciśnienia, które wypełnia rurociąg, czyli do 4 barów.
Podstawowe obszary zastosowań zaworów HoMatic
Jeśli chodzi o główne miejsca, w których stosuje się zawory zaciskowe HoMatic, to można wymienić choćby:
- transport pneumatyczny wszystkich produktów sypkich;
- przemysł spożywczy (w tym na przykład takie produkty jak orzechy laskowe, czekolada, zawiesiny różnych substancji);
- przemysł tworzyw sztucznych, gdzie świetnie nadają się do zabezpieczania proszków czy granulatów;
- przemysł chemiczny (do farb czy nawozów);
- inżynieria środowiska (ścieki, pyły, sadza);
- proces uzdatniania wody, oczyszczalnie ścieków;
- przemysł materiałów budowlanych (materiały takie jak: cement, piasek, gips);
- wyposażenie takie jak zbiorniki czy silosy.
0 comments
Write a comment