Zawor zaciskowy HoMatic

Zawory zaciskowe HoMatic znajdą szerokie zastosowanie w przemyśle. Są one wykorzystywane w układach automatyki przemysłowej oraz jako element instalacji do przesyłu cieczy czy produktów sypkich. Wszystkie modele HoMatic wyróżnia jednocześnie trwałość i długotrwałe bezawaryjne działanie. Ze względu na brak wewnętrznych systemów, zawory zaciskowe HoMatic odznaczają się odpornością na wycieranie i osadzanie się produktu na jego ściankach.

Charakterystyczne cechy zaworów HoMatic

Zawory HoMatic zbudowane są z solidnej, a jednocześnie bardzo prostej i trwałej konstrukcji, co wpływa na ich bezusterkową pracę. Są sterowane sprężonym powietrzem, dlatego też wyróżniają się wysoką niezawodnością oraz wyjątkowo długą efektywnością pracy. Zawory HoMatic składają się z obudowy ze współosiowym wkładem, lecz nie są wyposażone w dodatkowy napęd, co pozwala na otrzymanie zwartej konstrukcji wykorzystywanej podczas pracy w najbardziej niedostępnych miejscach instalacji. Także dzięki pozbyciu się elementów utrudniających przepływ cieczy, zawory HoMatic znajdą szerokie zastosowanie w transporcie płynów, materiałów pylistych, zawiesin czy ziaren.

Zastosowanie zaworów zaciskowych HoMatic

Zawory zaciskowe HoMatic pozawalają na wielowymiarowe wykorzystanie ich właściwości. Ich cechy doceni przemysł spożywczy, gdzie mogą być bezpiecznie stosowane bez obaw o szkodliwy kontakt z żywnością. Nadają się także do transportu różnorodnych materiałów sypkich, pozwalając na bezpośrednie zaopatrywanie zbiorników i silosów. W przemyśle chemicznym można ich użyć jako środka transportu dla farb i nawozów, a w przedsiębiorstwach tworzyw sztucznych do przemieszczania granulatów czy proszków. Zawory zaciskowe HoMatic są stosowane także jako środek dystrybucji surowców takich jak gips, cement i piasek w firmach wytwarzających materiały budowlane. Są również przydatne we wszelkich zakładach inżynieryjnych, oczyszczalniach ścieków i przy pracy przy uzdatnianiu wody.