Blog

projekt systemu do transportu pneumatycznego
Blog

Poprawny projekt systemu do transportu pneumatycznego – czym powinien się charakteryzować?

System do transportu pneumatycznego pozwala szybko przesyłać materiał z punktu załadunku do punktu odbioru w automatyczny sposób. Dzięki temu wydajność produkcji jest wyższa, a koszty obniżają się. Jednak projekt systemu do transportu pneumatycznego musi uwzględniać wiele czynników, wpływających na jego wydajność i żywotność. Co należy wziąć pod uwagę podczas przygotowywania projektu?

Read more

konserwacji systemu rurowego
Blog

Łatwość konserwacji systemu rurowego – dlaczego ma takie znaczenie?

Niektóre materiały są łatwiejsze w czyszczeniu i konserwacji niż inne – dotyczy to także tych używanych do budowy systemów rurowych. Dlatego bardzo ważne jest zadanie sobie pytania, jak częste czyszczenie będzie możliwe w danym zakładzie. Należy przy tym mieć realistyczne podejście – w zależności od rozmiaru oraz stopnia skomplikowania całego systemu, może być to bardzo czasochłonne zadanie.

Read more

System rurowy i praca w wysokich temperaturach
Blog

System rurowy i praca w wysokich temperaturach – kluczowe aspekty

Systemy rurowe, które mają być wykorzystywane np. do odprowadzania substancji o wysokich temperaturach, powinny być wybrane ze szczególną starannością. Należy przeanalizować, z czego mają być wykonane, żeby się nie rozszczelniły lub nie uległy deformacji. Szczególnie ważne są instalacje, które mają specjalistyczne zastosowanie np. w przemyśle farmaceutycznym i chemicznym.

Read more

kilka typow zlaczek
Blog

Złączki rurowe Eurac typu EX – charakterystyka i zastosowanie

Złączki Eurac wyróżniają się świetną jakością i trwałością materiału. Każda wykonana jest z wewnętrznej oraz zewnętrznej tulei oraz wkładki, która ma właściwości uszczelniające. Do głównych zalet złączek Eurac należy ich szczelność i łatwość montażu. Najwyższe standardy zastosowane przy produkcji pozwalają stosować te komponenty również do transportu produktów spożywczych. Różnorodność parametrów i prosta budowa sprawiają, że złączki Eurac są jednym z najczęściej używanych połączeń systemów rurowych.

Read more

Przeplyw materialu w systemie rurowym
Blog

Przepływ materiału w systemie rurowym – kluczowy aspekt wydajnego transportu

Przepływ materiału w systemie rurowym jest  zwykle projektowany na zamówienie dla konkretnego zastosowania w oparciu o charakterystykę materiałów sypkich, natężenia przepływu, odległości, źródła i miejsca docelowego. W przypadku przenośników pneumatycznych, przenoszone są materiały sypkie zawieszone w strumieniu gazowym (najczęściej w powietrzu, ale czasami też w gazie obojętnym) i wprowadzane albo

Read more

transport materialow sypkich
Blog

5 zalet transportu pneumatycznego

Transport pneumatyczny to specjalny system, który w swoim działaniu wykorzystuje np. sprężone powietrze lub inny gaz, aby przenosić materiały sypkie. Taki system pozwala na przesyłanie produktów w systemie zamkniętym. Za całą pracę odpowiedzialne są różnice przepływu powietrza i ciśnienia z wentylatora i dmuchawy. Kontrolując to ciśnienie system jest w stanie bardzo skutecznie i sprawnie przemieszczać materiał. Warto wiedzieć z jakimi zaletami wiąże się transport pneumatyczny.

Read more